بلاگ

تابلو کمپکت چیست | کاربرد و مزایای تابلو کمپکت

تابلو کمپکت چیست

تابلو کمپکت و کاربرد های آن

تابلو کمپکت چیست و چه مزایایی دارد

دلیل استفاده از تابلو کمپکت در واقع برای کنترل جریان برق در نقاط مختلف شهر نیاز است تا به وسیله تابلو های کمپکت، شدت ولتاژ را کنترل نماییم.

 با جایگزینی قطعات الکتریکی قدیمی در تابلو برق ها و زمان بر بودن نصب آنها و همچنین گران بودن زمین مورد استفاده، تابلو کمپکت رواج بسیاری یافته است.

برنامه تابلو کمپکت چیست

بسته به نوع برنامه، ممکن است هزینه اضافی برای این اجزای دیجیتال کم و پانل های کم مصرف وجود نداشته باشد. در برخی موارد، اجزای فعلی و سنتی با قیمت مناسب مقایسه می شوند.

حتی وقتی اجزای کوچکتر هزینه بیشتری داشته باشند، اغلب با کاهش اجزا دیفرانسیل جبران می شود.

مهمتر از آن صرفه جویی در ساخت از طریق مونتاژ سریعتر، استفاده از سیم مسی کمتر  و اشغال محوطه های کوچکتر است و هم چنین تامین کاربر از بهبود بهره وری انرژی و کاهش هزینه های نگهداری می باشد.

برند های تابلو کمپکت چیست

این تابلو ها هم در برند های خارجی و هم ایرانی ساخته می شوند، برند های داخلی پیشرفت خوبی دارند و با نمونه های خارجی قابل رقابت بوده اند.

کاربرد تابلو کمپکت

از کاربرد تابلو کمپکت ها، استفاده از آن ها در زمان سیل، زلزله و وقایع طبیعی و هم چنین حوادث است که پروسه برق رسانی و را سرعت می بخشد.

مزایای تابلو کمپکت

نگهداری و تعمیرات آسان و همچنین حمل آسان آنها به خاطر اندازه کوچکشان است.

تجهیزات و اهمیت تابلو کمپکت چیست

تابلو کمپکت چیست

تجهیزات:دارا بودن سیستم حمایتی برای اندازه گیری، تنظیم ولتاژ  و ارسال سیگنال.

اهمیت:تابلو های کمپکت به طور معمول کاملاً فشرده تر از مدل های تابلوی قبلی هستند و به اهداف کاهش اندازه می رسند.

با توجه به نیاز به قابلیت اطمینان بیشتر و استفاده بیشتر از پنل های فشرده تر، صاحبان تجهیزات در حال کشف تجهیزات جدید تر هستند که علاوه بر تحقق نیاز اصلی خود، از پیامدهای مهم و مثبت و البته ناخواسته نیز بهره مند شوند.

کاهش مصرف برق در تابلو کمپکت

همه از کاهش مصرف برق شگفت انگیز و عمر طولانی تر توسط لامپ های LED امروزی در مقایسه با لامپ های رشته ای آگاه هستند. همچنین اجزای صفحه دیجیتال مدرن نسبت به مدل های قدیمی تر، همان مزایا را ارائه می دهند.

مصرف برق برای دستگاه های دیجیتال به مراتب کمتر است. اجزای تابلو کمپکت نیز گرمای بسیار کمتری تولید می کنند، که نیاز به خنک کننده های کمکی را کاهش می دهد یا احتمالاً از بین می برد، بهره وری انرژی چیزی است که هر صاحب پنل به آن علاقه دارد.

قابلیت اطمینان بیشتر در تابلو کمپکت

دستگاه های دیجیتال نسبت به اجزای آنالوگ، از نظر عملکردی متراکم تر هستند. به عنوان مثال، یک PLC ایمنی می تواند کار 10 رله ایمنی سنتی را انجام دهد.

یک استارت موتور الکترونیکی می تواند به عنوان مثال شامل کنتاکتور و اضافه بار باشد.

همچنین واضح است که یک PLC با حالت جامد بسیار کمتر از نسخه الکترومکانیکی مستعد شکست است. پس مؤلفه های قابل اطمینان تر منجر به قابلیت اطمینان بیشتر سیستم می شوند.

تابلو کمپکت چیست

نصب و نگهداری

داشتن اجزای کمتر موجب نصب ساده تر و نگهداری آسانتر می شود، از آنجا که اجزای کمتری وجود دارد این یک امر به طور طبیعی است که زمان لازم برای نصب کاهش یابد.

بسیاری از دستگاه های مدرن برای جمع آوری یا اتصال از طریق ریل های اتوبوس طراحی شده اند. کاهش تعداد بلوک های ترمینال و اتصالات سیم ها، ده ها و احتمالاً صدها نقطه احتمالی خرابی را از بین می برد.

تابلو کمپکت های ساخته شده با استفاده از اجزای دیجیتال مدرن سبک تر بوده و کار با آن آسان تر در نتیجه هزینه کمتری برای حمل و نقل دارند.

تعمیر و نگهداری این پنل ها به دلیل کم حجم بودن و مؤثر بودن قطعات، ساده تر است و این دستگاه های دیجیتالی معمولاً قابل رؤیت هستند در نتیجه تکنسین ها اغلب می توانند LED ها را بررسی کنند تا مشکلات تجهیزات را ارزیابی و سریع حل کنند.

اندازه کوچکتر قطعات این پنل ها مزایای ناخواسته را به همراه می آورد

به عنوان مثال، تجهیزات صنعتی و فرایند آن معمولاً فضای کافی برای تجهیزات باید داشته باشند.

با این وجود، با توجه به تمام مزایای اضافی حاصل از پنل های متشکل از نسل فعلی دستگاه های دیجیتالی کوچکتر، همه کاربران باید مشخصات پنل های جمع و جور تر را در نظر بگیرند.

امیدواریم مقاله تابلو کمپکت و کاربرد های آن  مقاله ای مفید و کاربردی بوده باشد برایتان.در صورت داشتن هرگونه سوال کامنت بگذارید تا کار شناسان نیرو ترنس پاسخگوی شما باشند.

‫5/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *