بلاگ

همه چیز درباره کمپانی الکو و محصولات آن

محصولات کمپانی الکو

آغاز فعالیت کمپانی الکو

شرکت الکو پارس به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده های داخلی فعالیت خود را از سال 2002 آغاز کرد . این شرکت در سال 2008 پروانه رسمی تاسیس را دریافت کرد و از همان سال به تولید انواع دژنکتور ها مشغول شد . در سال 2010 خط تولید سکسیونرهای این شرکت راه اندازی شد .

محصولات کمپانی الکو دارای تاییدیه و مجوز های معتبر بین المللی مانند CESI , KEMA و ICMET و تاییدیه های داخلی از وزارت نیرو و اکثر شرکت های توزیع برق در ایران است. محصولات این شرکت در مقایسه با نمونه های خارجی بسیار کم هزینه تر می باشد . گروه بازرگانی نیرو ترانس به عنوان نماینده رسمی محصولات کمپانی الکو آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است .

در محصولات تولیدی گروه الکو از متریال و مواد با کیفیت برای ساخت استفاده می شود و این شرکت در رونق تولیدات داخلی برای صنایع برق فعالیت بسزایی را انجام داده است . در ادامه به معرفی تولیدات این شرکت و مزایا و معایب هر کدام خواهیم پرداخت .

کمپانی الکو

دو نمونه از مهم ترین محصولات تولید شده در کمپانی الکو دژنکتور و سکسیونر های این کمپانی است . محصولات تولید شده در این کمپانی قابلیت رقابت با نمونه های مشابه خارجی را دارا بوده و قیمت بسیار مناسبی دارد.

محصولات تولیدی گروه الکو

این شرکت از ابتدای فعالیت خود تاکنون محصولات متنوعی در زمینه صنعت توزیع برق دستگاه ها و تجهیزات گوناگونی را تولید و عرضه نموده است . تجهیزات این مجموعه همگی مطابق با آخرین تکنولوژی و تجهیزات روز دنیا بوده و هدف اصلی کمپانی الکو جلب رضایت تمامی مشتریان است .

در جهت تکریم مشتریان و جلب رضایت هر چه بیشتر آنها ، محصولات الکو همگی با تجهیزات روز دنیا تولید می شود . این شرکت همواره در به روز رسانی دانش کارمندان و تجهیزات خود کوشا بوده و کارگاه های مختلفی را به این منظور ترتیب داده است . دژنکتور و سکسیونر های این کمپانی علاوه بر طول عمر بالا و قیمت مناسب، به صورت کامل با نمونه های خارجی مطابق است .

کمپانی الکو تاکنون مفتخر به دریافت تاییدیه تست نشتی از آزمایشگاه صنایع انرژی برای دژنکتور و سکسیونر های گازی خود ، تاییدیه از پژوهشگاه نیرو ، تاییدیه های توانیر با همکاری شرکت های تابلو سازی ، گواهی عضویت در سندیکای صنعت برق شده است .

از سری دژنکتورهای تولیدی الکو می توان به دژنکتور های خلا و دژنکتور گازی اشاره کرد ، دژنکتور های خلا در دو مدل کشویی و فیکس و دژنکتور های گازی به صورت فیکس عرضه می شوند . سکسیونر های تولیدی این مجموعه شامل سکسیونر هوایی سر تیری ، سکسیونر روتاری خشک ، سکسیونر فیوزدار و سکسیونر های ساده هستند .

همچنین کمپانی الکو در زمینه تولید تابلوهای کمپکت RMU/GIS نیز پیشرفت چشمگیری داشته است . ساختار تابلو های کمپکت RMU مدل GIS الکو به صورت یکپارچه بوده و بیشتر در مناطق مرطوب که آلودگی صنعتی دارند استفاده می شود. بیشترین کاربرد تابلو های کمپکت RMU مدل GIS کمپانی الکو برای حفاظت از ترانسفورماتور و سوئیچینگ خطوط است .

در این تابلو ها از گاز SF6 یا هگزا فلوئورید گوگرد به میزان کم ( حدود 1.1 بار ) برای عایق باس بارها استفاده می کنند و تمام تجهیزات کلید زنی در همین محیط گازی قرار دارند . خروجی این تابلو ها قابلیت استفاده برای دژنکتور و سکسیونر های فیوزدار و انواع سر کابل ها در دو مدل L و T را داراست و برای سطوح ولتاژ 24 و 36 کیلو ولت می توان آنها را به کار برد .

این تابلو ها کوچک بوده و فضای کمی را اشغال می کنند ، ضریب ایمنی استفاده از آنها بالا بوده و در مدت زمان استفاده نیازی به سرویس و نگهداری ندارند . از تابلو های کمپکت RMU  تایپ GIS در انواع پست های کمپکت و زمینی توزیع برق ، نیروگاه های بادی و خورشیدی ، هتل ها ، بیمارستان ها ، تونل ها ، فرودگاه ، مراکز خرید و … به راحتی برای کنترل و مانیتورینگ سیستم می توان استفاده کرد.

سکسیونر الکو

سکسیونرهای الکو

یک نمونه از سکسیونر های تولیدی گروه الکو سکسیونر های هوایی است . سکسیونر ها به صورت کلی وظیفه قطع و وصل جریان برق در حالتی که اضافه جریان به هر دلیلی به وجود آید را دارند . تنها مشکلی که در سکسیونر ها وجود دارد این است که در حالتی که جریان در مدار برقرار باشد نمی توان فرمان قطع به آنها داد .

اما در سایر اوقات هم با مکانیسم دستی و هم با مکانیسم موتوری می توان فرمان قطع و وصل مدار را صادر کرد . برای قطع کردن جریان برق در سکسیونر های هوایی از جریان هوا استفاده می شود. سکسیونر های هوایی الکو در ولتاژ های مختلف 12 ، 24 و 36 کیلو ولت تولید و عرضه می شوند . بدنه سکسیونر های هوایی الکو از استیل بوده و در شرایط جوی مختلف به راحتی می توان از آن استفاده کرد.

سکسیونر های هوایی در مدت زمان کمی نصب می شوند و در مدت استفاده نیازی به سرویس و نگهداری ندارند . پیشنهاد می کنیم نگاهی به مقاله سکسیونر هوایی سر تیری الکو بیندازید .

سکسیونر های روتاری خشک الکو دارای نشان دهنده میزان ولتاژ سر کابل در مقره های خازنی هستند . این سکسیونر ها دو کلید اصلی و کلید ارت برای نشان دادن وضعیت مدار در حالت قطع یا وصل بودن دارند . سکسیونر های روتاری خشک الکو دارای تاییدیه و استاندارد های لازم از آزمایشگاه CESI ایتالیا و ICMET رومانی و استانداردهای داخلی وزرت نیرو هستند .

سکسیونر های روتاری الکو در تیپ کمپکت ها بوده و می توان از آن بر روی تابلو های دارای دژنکتور استفاده کرد . جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این محصول مقاله سکسیونر روتاری خشک الکو را مطالعه فرمایید .

در نهایت هم سکسیونر های فیوز دار الکو مطرح می شوند. این سکسیونر ها ظرفیت باز و بسته کردن مدار تا 100 مرتبه در بار اسمی مذکور بدون نیاز به هرگونه سرویس و تعمیری را دارا بوده و غیر قابل اشتعال هستند . سکسیونر های فیوز دار را می توان روی دیوار و سقف تابلو های برق و کمپکت نصب و استفاده کرد .

قطعات مکانیکی استفاده شده در سکسیونر فیوز دار الکو همچون سایر سیستم های تولیدی گروه الکو بسیار با کیفیت بوده و تمامی استانداردهای لازم در طراحی آنها در نظر گرفته می شود . در حال حاضر این سه محصول از سکسیونر های این کمپانی بسیار پر طرفدار بوده و با قیمت مناسبی در فروشگاه نیرو ترانس عرضه می شوند.

دژنکتور الکو

دژنکتور های الکو

دژنکتور های الکو وظیفه قطع و وصل جریان برق و محافظت از شبکه را در شرایطی که شاهد اتصال کوتاه و یا اضافه بار در مدار باشیم دارند . عملکرد دژنکتور ها در حالت کلی شبیه به کلید های مینیاتوری بوده اما تعداد دفعات استفاده از این تجهیزات بسیار بیشتر از کلید های مینیاتوری است .

قطع کردن مدار هنگامی که سیستم زیر بار است کار سختی بوده اما دژنکتور های گازی الکو که از گار SF6 یا هگزا فلوئورید گوگرد برای قطع و وصل مدار استفاده می کنند به راحتی و در کمترین زمان این کار را انجام می دهند . تمام دژنگتور های الکو از دو قسمت اصلی محفظه قطع کننده و مکانیزم عمل کننده تشکیل می شوند.

وظیفه محفظه قطع قطع و وصل مدار به وسیله کنتاکت های ثابت و متحرک در زمان بروز اتصالات کوتاه و جریان های بیش از حد است . از دژنکتور الکو برای جریان های 7.2 تا 36 کیلو ولت با آمپراژ 630 تا 1250 آمپر استفاده می شود . جهت کسب اطلاعات بیشتر نگاهی به محصول دژنکتور گازی الکو بیاندازید .

کنتاکت های استفاده شده در دژنکتور های خلا الکو درون محفظه ای از خلا قرار می گیرند . به دلیل اینکه گاز هگزا فلوئورید گوگرد یا SF6 جزو گازهای گلخانه ای محسوب میشد و استفاده از آن برای دوستداران محیط زیست مشکلاتی را ایجاد می کرد، دژنکتور های خلا ساخته شدند که در آنها از هیچ گازی برای خاموش کردن قوس الکتریکی ایجاد شده استفاده نمی شود .

دژنکتور های خلا الکو خاصیت ترمیم دی الکتریک را دارا بوده و به عنوان یک قطع کننده عالی در مدار به کار می روند . از دژنگتور های خلا برای قطع و صل مدار در حدود 1000 بار بدون هیچ گونه مشکلی می توان استفاده کرد . بیشترین کاربرد دژنکتور های خلا الکو در خطوط مترو بوده چرا که سر و صدای اضافه ای ندارند .

خوشبختانه محصولات تولیدی کمپانی الکو در چند سال گذشته به سرعت توانسته جای خود را در میان محصولات مشابه خارجی باز کند . محصولات این کمپانی مطابق با خواسته و نیاز مشتریان بوده و به نسبت نمونه های خارجی از همان کیفیت اما از قیمت بسیار کمتر و معقول تری برخوردار است .

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت کاتالوگ و نمونه محصولات از طریق راه های ارتباطی موجود با کارشناسان فروشگاه نیرو ترانس در ارتباط باشید .

4.8/5 ( 5 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *